"Dziecko - człowiek"

"Dziecko - człowiek"

"Dziecko nie jest Twoje- mówił- dziecko jest człowiekiem." /J. Korczak, "Jak kochać dziecko"/

DYSLEKSJA, DZIECKO

Style uczenia się….

Zanim zaczniesz się denerwować, że Twoje dziecko nie uczy się tak samo jak Ty, to pomyśl, że może ma inny styl uczenia się.

Nie każdy po usłyszeniu danej informacji od razu ją zapamiętuje, jak też nie każdy po przeczytaniu tekstu wie o czym on był. Jedni potrzebują dotknąć rzecz o której się uczą, poruszać się przy nauce, inni preferują uczenie się przy muzyce, czytając na głos i powtarzając usłyszany materiał, a jeszcze inni zaznaczają kolorowymi zakreślaczami informację w książce i w zeszycie a ich marginesy zapisane są różnymi dodatkowymi rzeczami. Dlatego też rozpoznajemy 3 style uczenia się: SŁUCHOWY, WZROKOWY i KINESTETYCZNY.
Robiąc Test na Preferowany Styl Uczenia się prze dziecko (i nie tylko) możemy pomóc i jemu i sobie 🙂 . Dzięki temu będziemy wiedzieć jak pomóc Naszemu dziecku się uczyć tak, aby łatwiej przyswajało wiedzę, a dziecku nauka nie będzie już sprawiała aż tyle trudności.
Gdyby ktoś chciał sprawdzić jaki styl uczenia się preferuje Jego dziecko to zapraszam do kontaktu ze mną, za równo do przeprowadzenia testu jak też przekazania wskazówek ułatwiających uczenie się w zależności od preferowanego stylu. 🙂

Skomentuj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.