"Dziecko - człowiek"

"Dziecko - człowiek"

"Dziecko nie jest Twoje- mówił- dziecko jest człowiekiem." /J. Korczak, "Jak kochać dziecko"/

DZIECKO, ZABAWY - URODZINY

Urodziny 10-12 latka … wyzwanie ? a może świetna przygoda :)

Kochani na przywitanie gości miło by było jakby jubilatka przygotowała małe prezenciki 🙂

Oczywiście najlepiej ręcznie robione:) mogą to być jakieś pierniczki, jeśli impreza jest w okolicach świąt Bożego Narodzenia, mogą to być małe woreczki wypełnione cukierkami, mogą to być kartki okolicznościowe wypisane dla każdego gościa imiennie, itd. Myślę, że pomysłów może być bardzo dużo, w zależności od inwencji twórczej, w każdym razie chodzi o to, aby gościom było miło, a każdy lubi coś ze sobą do domu zabrać z imprezy :).

Nastolatkowie, to już nie małe dzieci, ale jeszcze nie młodzież:) Trudno zadowolić ich potrzeby, ale najlepiej jest usiąść i porozmawiać, czego oczekiwali by na swojej imprezie urodzinowej:). Myślę, że wspólnie można przygotować naprawdę fajną zabawę.

Poniżej podrzucam kilka pomysłów:

1. ZABAWA

Gra „TABU” (w SMYK-u można kupić, lub samemu zrobić) 🙂 Któż z nas nie lubi tajemnic, słów do odgadnięcia. 🙂

2. ZABAWA

Zabawa układanie historyjki- rozdajemy karteczki z wyrazami (wypisać słowa na kartkach) i zaczynamy opowieść- i do pierwszego zdania każdy dokłada swoje zdanie, wrzucając w to zdanie ten wyraz, który mamy na kartce. Historyjka ma się łączyć, ma mieć wątek i ma być całością.

3. ZABAWA

Karaoke- dużo przy tym śmiechu i radości. 🙂

4. ZABAWA

Gra w Twister 🙂 dużo przy tym śmiechu i dobrej zabawy, również zręcznościowej.

5. ZABAWA

Kalambury, najlepiej jak dzieci same wymyślają hasła, są one dla nich znane, są z ich „epoki”. 🙂

6. ZABAWA

Dorysowywanie na kartce historii, na dużym brystolu. Rysujemy jakieś znaki (mogą być to kropki, kreski, krzyżyki, szlaczka kawałek itp.) i prosimy o dokończenie rysunku. Można dzieci podzielić na grupy i kto pierwszy skończy swój rysunek. A można zabawić się w rysowane kalambury i jedna drużyna ma odgadnąć, co rysuje druga. (mogą to być postacie z bajek, z książek, muzyki itp.)

7. ZABAWA

Jeśli impreza składa się z samych dziewczynek, to można zrobić im zabawę w wizytę u kosmetyczki. 🙂 Zakupić specjalne lakiery do paznokci dla nastolatek, cienie do oczu i itp. I pozwolić im pobyć małą MISS. 🙂 która z nas nie marzyła o prawdziwym makijażu w tym wieku. 🙂

8. ZABAWA

Dyskoteka- czyli to co nastolatki lubią najbardziej 🙂 przygaszone światło, spokojna muzyka. 🙂

A jeszcze jak są jacyś chłopcy, to już w ogóle wspólne tańce-przytulańce są super. 🙂

9. ZABAWA

Seans filmowy 🙂 tylko nie takie zwykłe oglądanie filmu. Tylko zróbmy prawdziwe kino w domu. Wspólnie z dzieckiem robimy popkorn, bilety do kina, serwujemy colę lub jakiś sok. Musi być wygodne miejsce do siedzenia, rzutnik na ścianę do wyświetlania filmu (no chyba, że ktoś ma super, extra wypasiony TV :p ). Film oczywiście ten który dzieci lubią najbardziej aby im się nie nudziło, zgaszone światło i nastrój jak w prawdziwym kinie. 🙂

Jak zawsze miłej zabawy życzę. 🙂

8 myśli w temacie "Urodziny 10-12 latka … wyzwanie ? a może świetna przygoda :)"

 1. joanna

  Powiem szczerze mam 13 lat i nie sądzę aby jakaś 11 latka chciała się w to bawić. To są zabawy dla małych dzieci a gimnazjum/ koniec podstawówki to nie czasy barbie.

  • dzieckoczlowiek

   Droga Joanno 🙂 dziękuję za komentarz, myślę jednak, że każdy jest inny i to co jedni lubią robić inni niekoniecznie 🙂 pozdrawiam serdecznie Marta Niedziółka 🙂

 2. karina

  Moim zdaniem nie które zabawy są nudne kto by chciał w wieku 15 lat bawić się w ciuciubabkę zgadzam się z Joanną komentarz wyżej

 3. Super pomysły, bardzo nam pomogły:)

 4. _KozaŚnieżnaa_

  Sama mam problem z wybraniem zabaw na moje urodziny , i sama przyznam że to nie jest łatwe 😉
  Moje propozycje :

  1.Ciuszki
  Siadacie w kółku i leci muzyka (osoba nieuczestnicząca w zabawie włącza muzykę i wyłącza) kiedy muzyka leci osoby w kółku podają sobie worek z ciuchami aż muzyka milknie . Osoba która trzyma worek w chwili zatrzymania muzyki ubiera jedną część garderoby .

  2.Podchody na dworze
  Ta zabawa jest głównie dla osób które obchodzą urodziny w lecie . Dzielicie się na 2 grupy , jedna ucieka , druga goni . Grupa uciekająca ma np.kredę i rysują strzałki mylące kierunek lub wskazujące dojście do grupy.

  3.Kocyk
  Jedna osoba wchodzi pod duuuży koc (koc musi zakrywać całą osobę) osoba pod kocem zdejmuje to co jej nie potrzebne np.skarpetki , bransoletki itp. Kiedy osoba już się podda zapytajcie ją A DLA CZEMU NIE ZDJOŁEŚ/AŚ KOCYKA ??

  3. Butelka

  4.Ognisko

  5.Pytania na fanty

  6.Pytania w balonach
  Dmuchacie balony i wrzucacie do nich kartkę z pytaniem/zadaniem , potem je przebijacie np.igłami (ja osobiście tą zabawe dałabym ma koniec przyjęcia)

  7.Zgłoś się !!
  Piszecie karteczki a na nich np.złoty kwadrat z naszywką itp. Uczestnicy mają na to kilka minut. (wyznaczcie ile macie na to czasu) ten kto nie znalazł danego przedmiotu jest manekinem do zabawy „Przerabiamy cie na”

Skomentuj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.