"Dziecko - człowiek"

"Dziecko - człowiek"

"Dziecko nie jest Twoje- mówił- dziecko jest człowiekiem." /J. Korczak, "Jak kochać dziecko"/

DZIECKO, EMOCJE, MATERIAŁY

Mój tata

„Tata pierwszy bohater syna 👨‍👦 i pierwsza miłość córki” 🙂 👨‍👧

Chyba każdy się z tym zgodzi. 🙂 Ojcowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu zarówno córek jak i synów. Mądry, oddany i kochający ojciec dla córki będzie przykładem partnera jakiego kiedyś będzie chciała sobie wybrać na towarzysza swojego życia i na ojca swoich dzieci. Natomiast dla syna, będzie wzorem do postępowania względem innych kobiet a w szczególności tej jedynej, która będzie jego partnerką w życiu i matką jego dzieci. Dlatego tak ważne jest mądre i świadome rodzicielstwo i aktywny udział w ich życiu.

Za chwilę będzie kolejny dzień warty naszej uwagi i zatrzymania się, to Dzień Taty :). Bardzo cieszy mnie to, że ojcowie co raz bardziej aktywnie biorą udział w wychowywaniu dzieci, w spędzaniu z nimi czasu, w pielęgnowaniu ich oraz w nauce. Widoczne to jest również podczas rozmów z dziećmi, które coraz częściej wspominają swoich tatusiów, jak też są wstanie dużo o nich powiedzieć.

Karty pracy „Niedokończone zdania” dają dużo większą przestrzeń i swobodę dzieciom w opowiadaniu o swoich rodzicach czy samym sobie. Bardzo lubię tę formę zadań, bo nie ma sugerujących odpowiedzi, tylko są bardziej spontaniczne i naturalne.

Załączam darmowe karty pracy, mam nadzieję, że się Wam przydadzą 🙂

mój tata

 

Życzę Wam miłych i owocnych rozmów 🙂

Slajd1

Slajd2Slajd3

 

 

2 myśli w temacie "Mój tata"

Skomentuj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.